The Different Company – współczesne Haute Parfumerie (1)

O pachnidłach marki The Different Company pisałem już na blogu kilka razy, skupiając się jednakowoż głównie na nowej kolońskiej serii L’Esprit Cologne. Miałem też przyjemność zrecenzować niezwykły Sel de Vetiver autorstwa Celine Elleny oraz równie niesamowite Rose Poivree w wykonaniu Jean-Claude’a Elleny.

Przypomnę, że The Different Company powstało w 2000 roku z inicjatywy Thierry de Baschmakoffa, znanego projektanta dóbr luksusowych (flakony do perfum, akcesoria skórzane, zegarki, okulary). Pierwsze pachnidła tworzył dla niego Jean-Claude Ellena. Po tym, jak ten został w 2004 roku zatrudniony jako nadworny perfumiarz Hermesa, kreacją pachnideł zajęła się córka mistrza – perfumiarka Celine Ellena. Na przestrzeni 16 lat od powstania marki zapachy dla niej komponowali także: Christine Nagel (obecnie w Hermesie obok J.C. Elleny), Bertrand Duchaufour, Corine Cachen, Delphine Jelk (obecnie w Guerlain) oraz Alexandra Monet, która jest autorka najnowszego pachnidła Adjatay, o którym, mam nadzieję, szerzej napiszę wkrótce.

TDC

Od 2004 roku The Different Company kieruje Luc Gabriel. Marka przeszła ostatnio redesign opakowań i flakonów. Podczas targów Esxence 2016 Sophie Gabriel, odpowiedzialna za PR marki, zapoznała mnie z konceptem stojącym za Adjatay oraz z wizerunkowymi nowościami.

Oferta TDC obecnie dzieli się na:

Juste Chic Collection – zasadniczą cześć, którą twórcy określają jako francuskie Haute Parfumerie we współczesnej formie. Zapachy dostępne są we flakonach 100 ml z możliwością ich napełniania (w zestawie jest specjalny lejek) lub pozbawionych tej możliwości butelkach 50 ml.  Na flakonie nadrukowano najprawdziwszą platyną najważniejsze składniki każdego pachnidła. Ta kolekcja dedykowana jest amatorom perfum.

Osmanthus

Znajdziemy w niej takie pachnidła, jak: Adjatay, Ailleurs & Fleurs, Bergamote, Bois d’Iris, Charmes & Feuilles, De Bachmakov, Jasmin de Nuit, Oriental Lounge, Osmanthus, Pure eVe, Rose Poivrée, Sel de Vetiver, Sens & Bois, Sublime Balkiss, Une Nuit Magnétique.

 

L’Esprit Cologne to opisana już przeze mnie szczegółowo wcześniej na blogu kolekcja niezobowiązujących, świeżych pachnideł będących szeroko pojętą interpretacją tematu kolońskiego, choć same zapachy są – biorąc pod uwagę koncentrację – pełnoprawnymi wodami toaletowymi. L’Esprit Cologne charakteryzują się bardziej dostępnymi cenami. Obecnie są one dostępne w nieco zmienionym flakonie (100 ml z możliwością napełniania) z białym nadrukiem i korespondującą białą zatyczką. Wszystkie kolońskie skomponowała Emilie Coppermann. Na tę kolekcję składają się obecnie: South Bay, White Zagora, Kashan Rose, Tokyo Bloom, After Midnight, Sienne d’Orange i Limon de Cordoza.

Kashian Rose

Linki do recenzji:

 

Z kolei do perfumowych afficionado marka kieruje Collection Excessive, najkosztowniejsze zapachy dostępne wyłącznie we flakonach 50 ml pakowanych w eleganckie, zamykanie na magnes drewniane skrzyneczki. Autorem wszystkich pachnideł tej kolekcji (Oud For Love, Oud Shamash, Aurore Nomade i I Miss Violet) jest sam Bertrand Duchaufour. W tych kompleksowo złożonych pachnidłach wykorzystano rzadkie i najcenniejsze, mocno skoncentrowane ingrediencje.

 

TDC Oud for love

 

Ale The Different Company to nie tylko perfumy. Marka oferuje również kolekcję ośmiu świec zapachowych stworzonych przez Alexandrę Monet, Delphine Jelk i Corinne Cachen oraz żele do kąpieli.

Już wkrótce będę miał niewątpliwą przyjemność przybliżyć na blogu całą Collection Excessive oraz Juste Chic Collection.

cdn.

2 uwagi do wpisu “The Different Company – współczesne Haute Parfumerie (1)

  1. Podejrzewam, że opakowania są jednak zamykane na magnes. Magnez wydaje mi się materiałem nieodpowiednim do tego typu zastosowań, bo łatwo się utlenia i może reagować z wodą 🙂

    1. Bardzo dziękuję za jakże cenną uwagę. Już poprawiłem tę literówkę. Magnez od magnesu – od niedawna co prawda – ale rozróżniam. 🙂 Niemniej cieszy mnie, że przeczytałeś mój wpis wnikliwie. To jest to, na czym mi najbardziej zależy! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s