Boucheron „Santal de Kandy”

Kilka miesięcy temu opisywałem perfumy wchodzące w skład ekskluzywnej kolekcji Boucheron Collection. Najnowsze tegoroczne pachnidło zaprezentowane w jej ramach to Santal de Kandy. Tym razem marka zaprasza nas na olfaktoryczną podróż do Sri Lanki, słynącej z rosnących tam drzew sandałowych. Autorem zapachu jest Nathalie Lorson, która tak oto mówi o swoim dziele:

“Chciałam odzwierciedlić przesyconą, sakralną atmosferę Sri Lanki poprzez Drzewo Sandałowe, rzadkość  w mojej perfumiarskiej palecie”.

Zapach oczywiście należy do kategorii drzewnych i ma wg mnie uniseksowy charakter. Otwiera się przyprawową mieszanką czarnego pieprzu i kardamonu, spod którego poczuć można subtelną pudrową nutę fiołkową. Gdy pikantność znika, zapach staje się lekko słodki, pudrowy i żywiczny, a z czasem sucho-drzewny. Znakomita większość użytych tu ingrediencji ma oczywiście drzewny charakter. Nadają go więc żywica Styrax, cedr i paczula, ale przede wszystkim oczywiście drewno sandałowe.

Santale de Kandy jest przy tym dość subtelny i jakby transparentny. To w swym charakterze raczej perfumowy mainstream, zachowawczy, bezpieczny a przez to niestety pozbawiony charakteru. Drzewny temat został tu przedstawiony bardzo ostrożnie, z rezerwą, trochę niestety nijako. Szkoda. Lorson potrafi zrobić interesujące drzewne perfumy, jak choćby Lalique Encre Noire we wszystkich swych odsłonach. Tu – mam wrażenie – zabrakło nie tyle perfumiarskiego kunsztu, ile odwagi ze strony zespołu kreatywnego perfumowego działu Boucheron. W tym sensie Santal de Kandy doskonale wpisuje się zresztą w konwencję tej kolekcji, z której wyłamuje w pozytywny sposób tylko Oud de Carthage.

Odwagi Drodzy Państwo Kreatorzy! Perfumy muszą zapadać w pamięć, a nie jedynie drenować naszą kieszeń!

 

Boucheron Santal de Kandy

główne nuty: przyprawy, fiołek, styrax, drewno sandałowe, cedr, paczula

nos: Nathalie Lorson

rok premiery: 2018

moja ocena: zapach: 3,5/ trwałość: 4,0/ projekcja: 3,5

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s