Mondial 1908 „Colonia – Antica Barberia”

Mondial 1908 to zlokalizowana we Florencji firma, której początki sięgają 1908 roku. Słynie ona z wytwarzania doskonałej jakości ręcznie wyrabianych pędzli do golenia, brzytew, maszynek do golenia. Oferuje też całą gamę produktów pielęgnacyjnych przeznaczonych dla mężczyzn, w tym linię kosmetyków Antica Barberia, w której skład wchodzi m.in. woda toaletowa Colonia Antica Barberia, którą mam dziś przyjemność zaprezentować.

2. ANT-BARB-POSTER-LOGO-HR

Colonia Antica Barberia to pełnoprawna woda toaletowa, w której dominują dwa zasadnicze akordy – cytrusowy (cytryna) oraz drzewny (cedr). Ale zapach ten jest nieco bardziej zniuansowany, niż by na to wskazywała jego nazwa. Rozpoczyna się orzeźwiającym bukietem cytrusów z najpierw – przez krótką chwilę – dominującą bergamotką, a później znacznie dłużej obecną cytryną, wspomaganą przez subtelnie użyte zioła – tymianek i (nie nie , nie podbiał…;)) rozmaryn. Do ziół w akordzie otwarcia dołączają lawenda oraz geranium w sercu – oba użyte z ogromnym umiarem, wzmacniają całość cytrusowego przekazu, nie ujawniając się wszakże indywidualnie (no może poza subtelnie wyczuwalna lawendą). Ten akord utrwalonych cytrusów trwa na skórze nadspodziewanie długo, ocieplając się i tracąc początkową rześkość, z czasem stopniowo ustępując miejsca drzewnej, głównie cedrowej bazie, choć zbudowanej także z esencji z drewna sandałowego oraz paczuli. Całość pogłębiona jest i utrwalona piżmami.

mondial 1908 antica barbiera 2

Colonia Antica Barberia zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Przede wszystkim pachnie bardzo naturalnie. Tu naprawdę czuć olejki esencjonalne. Nie ma żadnych akcentów sztucznych, detergentowych itp. Jest przy tym stylistycznie raczej zachowawcza, aniżeli nowoczesna czy eksperymentalna, ale też absolutnie nie imituje oldskulowych kolońskich w typie 4711 czy Jean-Maria Farina. Wyróżnia ją owo drugie – drzewne – dno, które przyczynia się też do tego, że zapachem tym możemy cieszyć się przez ponad 6 godzin przy całkiem dobrej projekcji, oczywiście zakładając, że użyjemy zapachu w sowitej dawce. Prosty, masywny flakon z oszczędną etykietą i zatyczką z tworzywa sztucznego dopełnia solidnej całości.

Czasem warto poszukać zapachu nie tylko zupełnie poza głównym nurtem, ale nawet i poza tzw. perfumową niszą. Tego typu niskonakładowe, butikowe pachnidła potrafią mieć i charakter, i urok, i bardzo solidną jakość. Jedyne czego nie mają, to głośny PR. Colonia Antica Barberia to idealny przykład takiego zapachu, wartego polecenia nie tylko ze względu na obecną porę roku, sprzyjającą sięganiu po aromaty kolońskie.

Mondial 1908 Antica Barbiera

nuty głowy: cytryna, bergamotka, tymianek, rozmaryn

nuty serca: lawenda, geranium, piżmo

nuty bazy: drewno sandałowe, wetyweria, paczula, cedr, ambra

 

moja ocena:

zapach: ****/ trwałość: ****/ projekcja: ****

 

Produkty Mondial 1908 od pewnego czasu dostępne są także w Polsce w sklepie thegent.pl.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s