Aedes de Venustas – Cierge de Lune

Queen of the Night

Cierge de Lune to najnowsze pachnidło nowojorskiej marki Aedes de Venustas, które miało swą premierę podczas tegorocznych targów Esxence. Zapach został zainspirowany kwitnącym w nocy pustynnym sukulentem, zwanym Królową Nocy lub Księżycową Świecą.

Wedle słów twórców – Karla Bradla i perfumiarza Fabrice’a Pellegrina – zapach ukazuje ciemną stronę wanilii. Istotnie w jego formule użyto doskonałej jakości absolutu wanilii z Madagaskaru i rzeczywiście to ona stanowi w dużej mierze o charakterze tego pachnidła. Ale przecież  Cierge de Lune to także zapach kwiatowy. Tyle że dość nietypowy, tak jak nietypowa była inspiracja dla jego stworzenia.

Fabrice Pellegrin2
Fabrice Pellegrin (Firmenich)

Z początku odzywa się dość subtelną mieszanką dwóch gatunków pieprzu połączoną z kadzidłem, jednak dość szybko przechodzi w fazę serca, w której wspomniana szlachetna wanilia połączona została z esencją ylang ylang i jaśmino-pochodnym hedione, tworząc – muszę do przyznać – bardzo elegancki, ciepły, zmysłowy, hipnotyczny akord. Zapach posadowiony jest na bazie z Ambroxu i zamszu, które idealnie wspierają, pogłębiają i utrwalają całość. Woń jest raczej blisko-skórna, mocno sadowiąca się na skórze, trwająca na niej bardzo długo, z czasem stająca się jakby „drugą skóra noszącego”.

Cierge de Lune to kolejne udane, niebanalne i wyrafinowane pachnidło w ofercie marki Aedes de Venustas. Dowodzi doskonałego gustu jej twórców Karla Bradla i Roberta Gerstnera. W swym unikatowym, nokturalnym, kwiatowo-waniliowo-ambrowym charakterze jest uniseksem z lekkim przechyłem w damską stronę. Na kobiecej skórze musi pachnieć oszałamiająco zmysłowo, na męskiej zaś z pewnością intrygująco i nieco dwuznacznie.

AdV Cierge de lune

nuty głowy: różowy pieprz, czarny pieprz

nuty serca: absolut wanilii z Madagaskaru, kadzidło, hedione, ylang-ylang

nuty bazy: Ambrox, akord zamszu

twórca: Fabrice Pellegrin

rok premiery: 2016

moja ocena:

zapach: *****/ trwałość: *****/ projekcja: ***

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s