Olfactive Studio „Still Life In Rio”

Olfactive Studio Still Life in Rio

Najnowszy zapach w kolekcji Olfactive Studio zainspirowany został fotografią Rio de Janeiro wykonaną przez brazylijskiego fotografa Flavio Veloso. Zdjęcie zostało zrobione z platformy widokowej znajdującej się u stóp słynnego posągu Chrystusa i przedstawia niezwykły widok na zatokę „złapany w kadr” o świcie.

christ in rio

Podobnie jak Still Life (2011) także in Still Life In Rio skomponowany został przez młodą adeptkę sztuki perfumowej Dorę Baghriche. Ale to nie jedyne, poza nazwą, podobieństwo pomiędzy oboma pachnidłami. Łączy je również świeży charakter, choć In Rio ma w sobie zdecydowanie więcej ciepła i brazylijskiego słońca.

Dora Baghriche
Dora Baghriche

Najpierw piękny soczysty akord cytrusowy z przewagą mandarynki, później akord suszonych owoców z odrobiną przypraw (cynamon) wreszcie balsamiczna baza z udziałem brazylijskiego balsamu Copaihu i nuty rumu. Jako olfaktoryczna emanacja wspomnianej fotografii zapach robi bardzo pozytywne wrażenie. Czuć w nim poranne brazylijskie słońce i ciepłe, wypełnione aromatem cytrusów, owoców i przypraw powietrze. 

Still Life in Rio to propozycja dla wielbicielek i wielbicieli zapachów w gatunku Arabie Serge’a Lutensa czy Aziyade Parfum d’Empire. Sam zapach nie jest w swej treści oryginalny czy unikatowy, ale trzeba przyznać, że jego jakość pozytywnie wyróżnia go na tle podobnych mu propozycji. Jest kolejną udaną pozycją w ofercie Olfactive Studio, wpisującą się w bezpieczną stylistykę tej marki.

still_life_in_rio

nuty głowy: yuzu, imbir, mięta, cytryna, mandarynka

nuty serca:  jamajskie pikantne papryczki, różowy i czarny pieprz, woda kokosowa

nuty bazy: brazylijski balsam copaiba, akord białej skóry, rum

twórca: Dora Baghriche

rok premiery: 2016

moja ocena:

zapach: ****/ trwałość: ****/ projekcja: ****

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s